Достапни линкови

logo-print

ОН повикуваат на напредок во преговорите за Кипар


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун, ги повика лидерите на двете заедници во Кипар да постигнат „реален напредок“ во преговoрите и сериозно да помислат на „потребните компромиси“.Тој изјавил дека е оптимистички настроен за текот на преговорите за решавање на проблемите на островот.
XS
SM
MD
LG