Достапни линкови

logo-print

САД пред нов закон за здравствена заштита


Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес се очекува денеска да го обелоденат нивниот предлог закон за здравствената заштита. По неколкунеделни разговори зад затворена врата, синоќа демократите, како што соопштија, успеале да постигнат договор за законот за подобрување на здравственото осигурување во Соединетите држави. За овој закон Конгресот ќе расправа во идната недела.
XS
SM
MD
LG