Достапни линкови

logo-print

Денеска одговор од Иран за нуклеарната програма


Се очекува денеска Иран да одговори на понудениот договор за нуклеарната програма подржана од ОН. Иранските медиуми објавија дека Иран ќе прифати збогатувањето на ураниумот да се одвива во друга земја, но ќе предложи и измени во предлогот за нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG