Достапни линкови

logo-print

Клаус нема да поставува нови барања до ЕУ


Чешкиот премиер Јан Фишер, изјавил денеска дека претседателот Вацлав Клаус му ветил дека веќе нема да поставува нови барања за да го потпише Лисабонскит договор. Претседателот ме уверуваше и нема причина да не му верувам, изјавил Фишер.

XS
SM
MD
LG