Достапни линкови

logo-print

Доларот долго време ќе биде главна валута


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гајтнер изјави дека доларот уште долго време ќе биде главна светска валута за девизните резерви. Тој додаде дека американската економија зајакнува, но оти не е сеуште целосно заздравена.
XS
SM
MD
LG