Достапни линкови

logo-print

Груевски во посета на Брисел


Премиерот Никола Груевски денеска ќе се сретне со комесарот за проширување на Европската унија Оли Рен во Брисел. Премиерот Груевски за време на престојот ќе оствари средба и со високиот претставник на ЕУ за заедничка надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана. Груевски во четврток ќе учествува и на самитот на европските народни партии.
XS
SM
MD
LG