Достапни линкови

logo-print

Напади на ОН во Авганистан


Обединетите нации објавија дека тројца луѓе од нивнте вработени се мртви, по нападите во нивната гостинска куќа во центарот на Кабул. Авганистанската полиција изјави дека пет луѓе умреле во нападот. Талибанците неколку часа подоцна ја признале одговорноста, а со тоа ги остварија и предупредувањата дека ќе ги засилат нападите, пред вториот круг на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG