Достапни линкови

logo-print

Обама неодлучен за нови војници во Авганистан


Белата куќа објави дека американскиот претседател Барак Обама е при крај со собирањето информации и совети дали да се испратат уште војници во Авганистан. Потпаролот на куќата Робер Гибс изјави дека Обама планира во петок да се сретне со високи воени офицери, пред да ја донесе конечната одлука. Американкиот воен командант во Авганистан побара Обама да испрати уште 40 илјади војници во оваа земја.
XS
SM
MD
LG