Достапни линкови

logo-print

Нов договор за оружје на Америка и Русија


Американскиот советник за национална безбедност Џејмс Џонс ќе отпатува за Русија оваа недела, да разговара за создавање на нов договор со оваа земја, за органичување на нуклеарните арсенали. Белата куќа објави дека Џонс ќе се сретне со високи руски претставници во Москва, да преговара за продолжување на договорот за редукција на оружјето, кој истекува во декември.

XS
SM
MD
LG