Достапни линкови

logo-print

Америка ќе ги средува воените односи со Кина


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс повика на траен дијалог со војската на Кина. Тој се сретна со заменик претседателот на народно ослободителната централна воена комисија Ху Чаиху во Пентагон. Аналитичарите сметат дека состанокот е знак дека ќе се подобрат нивните воени односи, по стопирањето на меѓусебниот дијалог, откако Вашингтон му продаде оружје на Тајван.
XS
SM
MD
LG