Достапни линкови

logo-print

Заврши собраниската расправа за извештајот на ЕК


Собранието на Македонија ја заврши расправата за Извештајот на Европската комисија за напредокот на земјата кон ЕУ. Пратениците од опозицијата побараа власта да се посвети на клучните прашања што треба да се решат до 7 декември. Власта повика сите заедно да работат на исполнување на критериумите.
XS
SM
MD
LG