Достапни линкови

logo-print

САД обвинија двајца мажи за планирање на терористички напади


Американските власти обвиниле двајца мажи за планирање на терористички напади врз цели во странство. Обвинителите денеска изјавиле дека цел на наводните напади бил данскиот весник кој објави карикатури со пророкот Мухамед што предизвика вознемиреност во целиот муслимански свет. Еден од осомничените е роден во Пакистан и државјанин на Канада, од другиот е американски државјанин.
XS
SM
MD
LG