Достапни линкови

logo-print

Две жени починаа од свински грип во источен Сибир


Руските здравствени власти денеска потврдија дека две руски жени починале од свински грип. Главниот руски епидемиологист Генадиј Онишенко изјави дека изјави дека двете жени на 29 и на 5о години починале во источен Сибир. Во Русија се регистрирани над 1300 случаи на заболени од свински грип.
XS
SM
MD
LG