Достапни линкови

logo-print

Турскиот Премиер Ердоган во Техеран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган пристигна во Техеран на разговори со ираснкото раководство посветени на билатералните односи, јави ИРНА. Трговската размена мегу двете земји годишно изнесува 12 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG