Достапни линкови

logo-print

Ирак го повтори барањето за меѓународна подршка


Ирачките власти ги повторија барањата за спроведување на истрага околу странската помош за милитантите во земјата. Министерот за надворешни работи Хошијар Зебари изјави дека бомбардирањата во неделата, во кои загинаа 150 лица, ја потврдуваат потребата на меѓународна подршка за Ирак.
XS
SM
MD
LG