Достапни линкови

logo-print

Обама нема да брза со одлуките за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека нема да брза при одлучување за стратегијата на САД за Авганистан. Обама ја даде изјавата во Флорида непосредно по смртта на четиринаесетмина американски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG