Достапни линкови

logo-print

Ослободени притворените иранци во Пакистан


Пакистанските власти ослободија единаесетмина ирански државјани откако вчера ги притворија под обвинение дека се обиделе нелегално да ја поминат границата. Владин портпарол потврди дека единаесетмината биле ослободени по испрашување во полиција поради тоа што постоеле основани сомнениа дека иранците членувале во елитната Револуционерна гарда. Подоцна се утврдило дека притворените работеле како стражари.
XS
SM
MD
LG