Достапни линкови

logo-print

Мадона ќе гради училиште во Малави


Мадона ќе инвестира 15 милиони долари за изградба на училиште за девојчиња во Малави. Денеска се започнало со изградбата на објектот, кој се очекува да биде готов за 2 години. Во него треба да учат 500 девојчиња од јужна Африка. Пејачката која посвои две деца од Малави, изјавила дека се одлучила на ваков чекор за да им даде можност на девојчињата од оваа земја.
XS
SM
MD
LG