Достапни линкови

logo-print

Припадници на иранската револуционерна гарда нелегално влегле во Пакистан


Најмалку 11 припадници на иранската Револуционерна гарда се уапсени денеска додека се обидувале нелегално да преминат во Пакистан, соопштуваат пакистанските власти. Инцидентот доаѓа на неколку денови откако во експлозија на бомба загинаа 42 луѓе меѓу кои и 6 припадници на револуционерната гарда во Иран. Приврзаниците на движењето „Божји војници“ за кои Техеран обвини дека оперираат од Пакистан ја презедоа одговорноста на нападот.
XS
SM
MD
LG