Достапни линкови

logo-print

Во Јужен Вазиристан убиени 19 милитанти


Пакистанските сили денеска убиле 19 милитанти во Јужен Вазиристан, соопштил воен претставник. За да го отргнат вниманито на пакистанските сили, бунтовниците започнале напади во северозападниот регион. Како контра напад на офанзивата во Јужен Вазиристан, бунтовниците презедоа низа насилства низ целата земја, по што властите наредија затворање на сите училишта и колеџи, но некои од нив денеска работеле.
XS
SM
MD
LG