Достапни линкови

logo-print

Напади на талибанците во Пакистан


Милитанти во Пакистан убиле шест припадници на безбедносните сили во нападите по должината на границата со Авганистан. Агенциите јавуваат дека нападите се случиле во близина на подрачјето каде што се одвивала пакистанската офанзива во Јужен Вазиристан. Во престрелките, според владини извори, имало и десетина убиени талибански бунтовници.
XS
SM
MD
LG