Достапни линкови

logo-print

Почнува инспекцијата на иранската постројка во Ком


Инспекторите на Обединетите нации се очекува денеска да извршат проверка во втората иранска постројка за збогатување ураниум. Четиричлениот тим на Меѓународната агенција за атомска енергија кој вчера пристигна во Техеран, во текот на денов треба да замине за градот Ком во чија близина се наоѓа контроверзната нуклеарна постројка која само ги поткрепи сомнежите на меѓународната заедница дека Иран сака да дојде до атомска бомба. Техеран ги демантира таквите наводи.
XS
SM
MD
LG