Достапни линкови

logo-print

Коњаноски во посета на Израел


Делегација од Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ, предводена од министерот за одбрана Зоран Коњаноски, од денеска до 27 октомври, ќе претстојува во работна посета на Израел, соопштуваат македонските власти. За време на посетата, министерот Коњаноски ќе оствари билатерална средба со својот колега, министерот за одбрана на Израел Ехуд Барак. Средбата e можност за продолжување и зајакнување на соработката во областа на одбраната помеѓу Македонија и Израел, стои во соопштението.
XS
SM
MD
LG