Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Турција во посета на Србија


Претседателот на Турција Абдула Ѓул денеска ја започнува својата дводневна официјална посета на Србија. Турскиот претседател прво ќе се состане со својот домаќин, претседателот на Србија Борис Тадиќ. Турција претходно најави подготвеност за вложувања во изградба на автопатот низ Санџак, што турската страна го гледа како можност за натамошна соработка со Србија.
XS
SM
MD
LG