Достапни линкови

logo-print

Во Нигерија 15 илјади бунтовници го предале оружјето


Министерот за одбрана на Нигерија денеска изјавил дека повеќе од 15 илјади милитанти го предале своето оружје. Тој изјавил дека бројките се уште не се конечни иако рокот за амнестирање на бунтовниците истече на 4 октомври, тие сеуште се надеваат дека има уште бунтовници кои ќе го предадат оружјето.
XS
SM
MD
LG