Достапни линкови

logo-print

Туристка прегазена од трамвај во Германија


Италијанска туристка денеска била сериозно повредена откако ја прегазил трамвај во центарот на Берлин, соопштила полицијата. Туристката се обидувала да ја премине улицата кога на неа налетал трамвај. Со помош на пожарникари 52 годишната жена била изведена од под трамвајот и однесена во болница. Неколку луѓе загинаа оваа година во трамвајски несреќи во Германија.

XS
SM
MD
LG