Достапни линкови

logo-print

Продолжува офанзивата над Јужен Вазиристан


Пакистанските сили продолжуваат со својата офанзива против талибанските милитанти во Јужен Вазиристан, блиску да границата со Авганистан. Цел на денешните напади се базите на милитантите во селата Сам, Бард и Ладха. Пакистанските сили ја започнаа офанзивата на 17-ти Октомври. Досега загинале 160 милитанти и околу 20 војници
XS
SM
MD
LG