Достапни линкови

logo-print

Убиен лидерот на опозицијата во Ингушетија


Еден опозиционен лидер од рускиот регион Ингушетија, денеска бил пронајден застрелан во неговиот автомобил, пренесува Интерфакс. Опозициониот лидер Макшарип Аушев имал добри односи со претседателот на Ингушетија. Москва ги обвини муслиманските бунтовници за нападот.
XS
SM
MD
LG