Достапни линкови

logo-print

10 повредени во експлозија на граната во Словенија


Најмалку 10 луѓе се повредени од кои двајца посериозно во експлозија на граната во центарот на словенечкиот град Крањ, пренесуваат словенечките медиуми. Портпаролот на полицијата изјавил дека гранантата била поставена пред хотел во градот.XS
SM
MD
LG