Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во посета на Австралија


Премиерот Никола Груевски од денеска престојува во дводневна работна посета на Австралија. Таму заедно со премиерот на Австралија Кевин Рад, ќе потпишат Договор за социјално осигуривање, со кое ќе им се овозможи на македонските иселеници да си ги остварат своите права од пензиско и инвалидско осигурување и доколку се вратат во Македонија. Груевски ќе има средби и со други високи политичари од Австралија а ќе се сретне и со македонските иселеници во Сиднеј и Мелбурн.

XS
SM
MD
LG