Достапни линкови

logo-print

Талибанците повикуваат на бојкот на изборите во Авганистан


Талибанците се заканија дека ќе започнат нов бран на насилство во Авганистан, пред претседателските избори следниот месец. Во соопштението милитантите ги повикуваат Авганистанците да го бојкотираат гласањето на 7 ноември, велејќи дека изборниот процес е режиран од страна на Вашингтон. Предупредувањето доаѓа откако и официјално почна кампања за вториот изборен круг
XS
SM
MD
LG