Достапни линкови

logo-print

Македонија ќе го зголеми бројот на војници во Авганистан


Македонија ќе испрати уште 80 војници во ИСАФ операциите во Авганистан,наредната година, изјавил заменик министерот за одбрана Емил Димитриев од Братислава, каде се одржува состанокот на Министерскиот совет на НАТО и на земјите учеснички во ИСАФ операциите во Авганистан. Централна тема на Сосотанокот била стратегијата за Авганистан.
XS
SM
MD
LG