Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени 14 милитанти


Најмалку 14 милитанти загинаа денеска при ракетен напад на американските сили во Пакистан во близина на границата со Авганистан, изјавил официјален претставник на пакистанскит сили. При нападот било погодено скивалиштето на висок талибански командант, во областа Бајур. Оваа област е светилиште за Талибанците и борците на Ал Каеда, кои го користат регионот за планови за напади во Авганистан.


XS
SM
MD
LG