Достапни линкови

logo-print

Меркел побара САД да го повлечат нуклеарното оружје од Германија


Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска изјави дека ќе побара повлекување на американските нуклеарни проектили распоредени во Германија. Меркел изјавила дека на германска територија само во соработка со НАТО, може да се распоредуваат нуклеарни проектили .

XS
SM
MD
LG