Достапни линкови

logo-print

Премиерот од утре во посета на Австралија


Премиерот Никола Груевски од утре ќе престојува во дводневна работна посета на Австралија. Груевски ќе се сретне со премиерот на Австралија Кевин Рад, со кој ќе потпишат Договор за социјално осигурување, со кој на македонските иселеници во Австралија ќе им се овозможи да си ги остварат своите права од пензиско осигурување и доколку се вратат во Македонија. Премерот ќе се сретне и со македонските иселеници во Сиднеј и Мелбурн.
XS
SM
MD
LG