Достапни линкови

logo-print

Пакистан решителен во битката против талибанците


Пакистанските лидери соопштија дека воената офанзива против талибанските упоришта во Јужен Вазиристан напредува и оти нема да биде запрена од самоубиствените напади во другите делови од земјата. Премиерот Јусуф Гилани изјавил дека на синоќешниот состанок на владата било решено дека операциите против талибанците мора да продолжат.
XS
SM
MD
LG