Достапни линкови

logo-print

НАТО го поздрави новиот план за противракетна заштита


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО денеска во Братислава го поздравија новиот проект за противракетна заштита на Европа што го понуди американскиот претседател Барак Обама наместо стариот противракетен штит. Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека би било добро ако во реализацијата на тој проект соработува и Русија.
XS
SM
MD
LG