Достапни линкови

logo-print

Светските сили се договорија во врска со Иран


Соединетите држави, Русија и Франција го одобриле договорот што има за цел намалување на тензиите со контроверзната иранска нуклеарна програма. Сепак, досега се уште нема одговор од Техеран за предлогот збогатувањето на ураниумот за иранските потреби да се извршува во странство, а не во Иран.


XS
SM
MD
LG