Достапни линкови

logo-print

САД побараа екстрадиција на Полански


Соединетите држави и официјално побараа екстрадиција на режисерот Роман Полански поради секс скандалот со малолетничка пред три децении. 76 годишниот Оскаровец беше уапсен во Швајцарија кон крајот на минатиот месец.
XS
SM
MD
LG