Достапни линкови

logo-print

Најмалку шестмина загинати во Пакистан


Во денешниот самоубиствен напад во Пакистан загинале најмалку шест луѓе. Агенциите јавуваат дека нападот се случил на еден контролен пункт во близина на воената база во провинцијата Панџаб. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG