Достапни линкови

logo-print

Протести во просториите на телевизијата ББЦ


Стотици луѓе во знак на револ влегоа во просториите на ББЦ во западен Лондон, по појавувањето на лидерот на десно ориентираната политичка партија Ник Грифин во дебата на телевизијата. Тие пред да бидат исфрлени од обезбедувањето извикувале наци ѓубре, да те нема од нашите улици. Партијата на Грифин е против имиграцијата. ББЦ го повикале бидејќи на нивната програма според нив мора да им отстапат време на сите политички партии.

XS
SM
MD
LG