Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца пакистански војници во Исламабад


Двајца пакистански војници биле убиени во напад врз нивното возило во главниот град Исламабад. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот. Инаку, пакистанските сили ја продолжуваат офанзивата против талибанските бунтовници во северо-западниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG