Достапни линкови

logo-print

Обид за грабнување на египетски авион


Службата за безбедност на авиокомпанијата Иџипт Ер спречила лице кое заканувајќи се со нож направило обид да киднапира авион што летал од Истанбул за Каиро. Киднаперот бил Суданец и го употребил ножот што го добил со оброкот во авионот за да и се закани на посадата веднаш по напуштањето на турскиот воздушен простор. Обезбедувањето на авионот успешно го совладало и никој не е повреден. Авионот со 57 патници безбедно слетал во Каиро.
XS
SM
MD
LG