Достапни линкови

logo-print

САД нема да има нормални односи со Северна Кореја


Соединетите држави никогаш нема да имаат нормални и ослободени од санкции врски со нуклерано вооружената Северна Кореја, изјавила денеска државниот секретарна на САД, Хилари Клинтон. Таа ја повторила американската подготвеност за билатерални разговори со Северна Кореја, но изјавила дека Вашингтон нема да ги намали санкции кон Пјонгјанг , се додека Северна Кореја не се врати на преговорите за напуштање на своите нуклеарни програми. Северна Кореја се повлече од договорите со петте светски сили пред шест месециXS
SM
MD
LG