Достапни линкови

logo-print

Берлускони на гости кај Путин


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се сретна денеска со неговиот руски колега Владимир Путин, но во приватна посета. Сепак посетата била искористена и за раговрои за енергијата, соопштил портпаролот на Путин. Како што пренесуваат светските медиуми Берлускони ќе присуствува на задоцнетото одбележувањето на роденденот на Путин од страна на неговата партија. Роденденот на Путин беше на 7 октомври.
XS
SM
MD
LG