Достапни линкови

logo-print

Две години затвор за возачот на џипот во кој загина Тоше


Две години затвор за возачот на џипот во кој пред две години загина Тоше Проевски, досуди денеска кривичниот суд во Скопје. Според судот причина за несреќата е непочитување на сообраќајните правила, возење со недозволена брзина и недоволно растојание меѓу возилата.
XS
SM
MD
LG