Достапни линкови

logo-print

Косовскиот лидер реагира на изјавата на Медведев за независноста на Косово


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу денеска реагираше на последната изјава на рускиот претседател Дмитри Медведев за независноста на Косово. Сејдиу изјавил дека времето не може да се врати назад. Изјавата на Сејдиу доаѓа еден ден откако Медведев изјави дека ја подржува Србија во одбрана на нејзиниот суверенитет и територијален интегритет.

XS
SM
MD
LG