Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан затворени училиштата


Во Пакистан денеска се затворени сите училишта по двата напади врз Меѓународниот Исламски универзитет во Исламабад во кои 8 лица го загубија животот. Според полицијата, училиштата ќе бидат затворени до крајот на неделава за да се подобрат безбедносните мерки. Пакистанската армија деновиве започлна офанзива против талибанските милитанти во регионот Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG