Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов ке се сретне со израелскиот Премиер


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ја завршува посетата на Израел со средбите со Претседателот на израелскиот Парламент Реувен Ривлин, со Премиерот Бенјамин Нетанјаху и со претставници на Евреите по потекло од Република Македонија. Претседателот Иванов и заменик-премиерот Зоран Ставрески ќе учествуваат и на панел-дискусијата на Меѓународната конференцијата „Фацинг томорроњ 2009“.
XS
SM
MD
LG