Достапни линкови

logo-print

Смени во авганистанските изборни одбори


Обединетите Нации соопштија дека шефовите на повеќе од половината изборни канцеларии ќе бидат сменети за да се спречи злоупотреба во вториот круг од претседателските избори во Авганистан. Поради злоупотреби вчера Изборната Комисија ги поништи изборните резултати во 254 места. Во вториот круг на 7 Ноември ке се соочат актуелниот Претседател Хамид Карзаи и неговиот противник Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG